Nauczyciele szkół feryjnych, którzy są uprawnieni do urlopu uzupełniającego nie powinni przerywać go na okres przerwy świątecznej, jeżeli chcą w tym czasie korzystać z dni wolnych. Dni wolne od zajęć dydaktycznych nie są bowiem dnia wolnymi od pracy. Sprawdź, czy urlop uzupełniający nauczyciela w czasie przerwy świątecznej powinien zostać przerwany.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Z uwagi na to, że w czasie tzw. przerwy świątecznej dyrektor szkoły powinien zapewnić dzieciom opiekę, w większości szkół odbywają się tylko zajęcia świetlicowe. Z uwagi na charakter tych zajęć do pracy nierzadko angażowani się wyłącznie nauczyciele świetlicy. Czy takie rozwiązanie jest właściwe? Czy specjaliści oraz nauczyciele poszczególnych przedmiotów również powinni pełnić dyżur w trakcie przerwy świątecznej? A może prawo pozwala im wykorzystać w tym czasie urlop?
Przeczytaj również:
W dniach od 1 do 6 kwietnia 2021 r. , czyli w czasie świątecznej przerwy wiosennej w placówkach oświatowych nie można organizować jakichkolwiek form wypoczynku dla dzieci i młodzieży.
Właściwie każdego roku przed zbliżającymi się świętami pojawia się pytanie – czy w czasie zimowej przerwy świątecznej nauczyciele przychodzą do pracy czy mają wolne? Poznaj odpowiedź eksperta.
Zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 do 31 grudnia 2021 roku. Jest to okres wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów, ale nie czas wolny od pracy dla nauczycieli. Jedynie pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia są dniami wolnymi od pracy. Czy to oznacza to, że w pozostałe dni uczniowie mogą przyjść do szkoły? Sprawdź, czy dyrektor musi zapewnić opiekę nad uczniami w czasie przerwy świątecznej.
Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. A dla nauczycieli? Sprawdzamy przepisy!
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.