„Dziecko po rozwodzie”. Cześć 2 – jak współpracować z rozwiedzionymi rodzicami

Malwina Sarachmanow

Autor: Malwina Sarachmanow

Dodano: 3 lutego 2020
Dziecko rozwiedzionych rodziców

Rozwiedzeni rodzice, jeżeli pozostają ze sobą w konflikcie, nierzadko próbują włączyć szkołę w swoją walkę z byłym małżonkiem. Nauczyciele w żadnym razie nie powinni angażować się w konflikt, nie wolno im stawać po którejkolwiek ze stron. Ich naczelnym celem jest zapewnienie dobra dziecku oraz postępowanie zgodnie z litera prawa. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy postępować.

Część pierwsza artykułu została poświęcona kwestiom zawartym w wyroku rozwodowym. Dowiesz się z niej, co oznaczają poszczególne postanowienia, jakie uprawnienia rodzica się z nimi wiążą. W drugiej części artykułu zamieszczono propozycje dla wychowawców i dyrektorów przedszkoli i szkół dotyczące współpracy z rozwiedzionymi rodzicami.

Pozostało jeszcze 92 % treści

Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.

Uwaga, to jest tylko początek artykułu
Aby zobaczyć całość, zaloguj się lub załóż konto.

Uzyskaj dostęp do portalu ePedagogika – czekają na Ciebie:

  • Profesjonalne narzędzia do zajęć specjalistycznych i scenariusze na zajęcia z uczniami, rodzicami i nauczycielami
  • Inspirujące artykuły, które poszerzą Twój warsztat pedagoga
  • Bogata baza porad udzielanych przez psychologów, pedagogów specjalnych i prawników
Uzyskaj dostęp do portalu »

Masz już dostęp?
Zaloguj się

Adres e-mail lub login:

Hasło

Nie pamiętam hasła
Dodano: 3 lutego 2020

Autor: Malwina Sarachmanow

Radca prawny, mediator sądowy, coach, trener. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2005 roku radca prawny wpisany na listę zawodową w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Dyplom coacha uzyskany na Uniwersytecie Łódzkim. Prawo praktykuje od początku studiów, od 2012 roku w ramach prowadzonej przez siebie Kancelarii Radcy Prawnego. Zajmuje się coachingiem, prowadzi szkolenia z zakresu prawa oraz umiejętności miękkich. Od 2019 roku wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Łodzi.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel