Ćwiczenie percepcji wzrokowej oraz przypomnienie, co oznaczają trudne słowa, których znalezienie może stać się pretekstem do rozmowy na temat, czym jest wdzięczność i dlaczego coraz rzadziej ją okazujemy. Ćwiczenie dla uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej klasy.
Ćwiczenie przeznaczone jest dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów 1 klasy szkoły podstawowej oraz dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Ćwiczenie polega na powtórzenie po śladzie słów, połączenie ich z obrazkami przedstawiającymi członków rodziny oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania w ramce.
Zestaw kart pracy do wykorzystania z okazji obchodzonego 8 sierpnia Wielkiego Dnia Pszczół oraz obchodzonego 20 maja ustanowionego przez ONZ Światowego Dnia Pszczół. W zestawie m.in. sudoku, gra memory, labirynty, rysowanie po śladzie, kolorowanie według kodu, łączenie kropek.
Wycinanie i segregowanie obrazków od najmniejszego do największego. Karty czarno-białe.
Ćwiczenie uczące dostrzegania zależności przyczynowo-skutkowych. Karty pracy do wykorzystania na zajęciach z uczniami w młodszych klasach szkoły podstawowej. Zadaniem ucznia jest opowiedzenie, co widzi na zdjęciu, a następnie opowiedzenie oraz/lub narysowanie, co mogło się wydarzyć wcześniej oraz później.
Doskonalenie umiejętności matematycznych. Zadanie dziecka polega na policzeniu, ile balonów zostanie po odjęciu tych, które odleciały. Dziecko rozwija motorykę małą rysując odpowiednią liczbę baloników.
Ćwiczenie myślenia przyczynowo-skutkowego. Karty pracy do wykorzystania na zajęciach z uczniami w młodszych klasach szkoły podstawowej. Zadaniem ucznia jest opowiedzenie, co widzi na zdjęciu, a następnie opowiedzenie oraz/lub narysowanie, co mogło się wydarzyć wcześniej oraz później.
8-elementowe historyjki obrazkowe dla dzieci w wieku 6-9 lat. Ćwiczenie koncentracji uwagi, myślenia przyczynowo-skutkowego, a także płynności wypowiedzi. Do wykorzystania na zajęciach z terapii pedagogicznej oraz logopedii. W zestawie 5 historyjek: "Oszczędzaj wodę", "Pierwszy śnieg", "Pory roku", "Sprzątanie pokoju", "Czyste ręce".
Historyjki obrazkowe dla dzieci w wieku 6-9 lat. Ćwiczenie koncentracji uwagi, myślenia przyczynowo-skutkowego, a także płynności wypowiedzi. Do wykorzystania na zajęciach z terapii pedagogicznej oraz logopedii. W zestawie 5 historyjek 8-elementowych oraz 1 10-elementowa: "Dyniowy lampion", "Dzień z przedszkola", "Naleśniki z mamą", "Podlewanie ogródka", "Wesołe kalosze", "Zabawy na plaży".
Gra przeznaczona dla dzieci w wieku 5-10 lat. Gra pomaga rozwijać i usprawniać motorykę małą. Gra składa się z dwóch części. Pierwsza część to zestaw kart z poleceniami, do wycięcia. Druga część to check lista, na której dziecko zaznacza wykonane zadanie.
Ćwiczenia dla dzieci w wieku 6-7 lat. Zadaniem dziecka jest policzenie obrazków i wpisanie wyników w odpowiednie miejsca. Następnie należy pokolorować te obrazki, których jest najwięcej. Do wyboru 5 kart: z pieskami, kotkami, ptakami, lodami i owocami. Karty czarno-białe.
Zestaw 8 czarno-białych labiryntów o rożnym stopniu trudności dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Ćwiczenie koncentracji uwagi, funkcji wzrokowych oraz grafomotoryki.
Zestaw 10 czarno-białych labiryntów o rożnym stopniu trudności dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Ćwiczenie koncentracji uwagi, funkcji wzrokowych oraz grafomotoryki.
Ortografia - ch wymienne. Zadaniem ucznia jest uzupełnienie sudoku - każdy wyraz może wystąpić w każdej kolumnie i każdym rzędzie tylko raz. W drugiej części ćwiczenia uczeń musi dopisać wyrazy pokrewne, tak aby występowała wymienność.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.