Ortografia - ch w środku wyrazu. Zadaniem ucznia jest dopisanie odpowiednich wyrazów, w których ch znajduje się w środku wyrazu.
Ortografia - ch wymienne oraz pisownia ch po literze s. Do podanych przymiotników dopisz odpowiednie rzeczowniki z ramki.
Ortografia - ch w rzeczownikach o odpowiednich zakończeniach. Zadaniem ucznia jest dobranie do podanych przymiotników rzeczowników z ramki.
Ortografia - ch przed spółgłoskami. Karta dla starszych uczniów szkół podstawowych. Zadaniem ucznia jest rozwiązanie krzyżówki.
Ortografia - ch wymienne. Zadaniem ucznia jest odpowiedzieć na pytania przy użyciu wyrazów z tabelki.
Ortografia - pisownia wyjątków, w których nie piszemy ch. Zadaniem ucznia jest uzupełnienie zdań wyrazami z ramki. W drugiej części ćwiczenia należy uzupełnić diagram i odczytać rozwiązanie.
Ćwiczenie dla starszych uczniów szkół podstawowych mających problemy z koordynacją wzrokowo-ruchową. Do zadania potrzebna będzie linijka - zadaniem ucznia jest przerysowanie podanych figur geometrycznych. Zadanie sprawdzi się także podczas ćwiczeń koncentracji uwagi i grafomotorycznych.
Ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej dla starszych uczniów szkoły podstawowej. Zadaniem ucznia jest przerysowanie podanych figur geometrycznych przy użyciu linijki. Zadanie sprawdzi się także podczas ćwiczeń koncentracji uwagi i grafomotorycznych.
Zestaw zadań dla starszych dzieci przedszkolnych i dla dzieci w klasach 1 szkoły podstawowej, potrzebujących ćwiczenia koncentracji. Zadania mogą być także wykorzystane np. na zajęciach języka angielskiego - nauczyciel wymawia nazwy kolorów i liczby po angielsku i prosi uczniów o zakolorowanie odpowiednich pól.
Karty pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-2. Zadaniem dziecka jest narysowanie obrazka w pustych kratkach. Zadanie ćwiczy koncentrację uwagi, sprawność grafomotoryczną, funkcje wzrokowe. W zestawie obrazki misia, osiołka, ptaszka i żaby.
Rozwijanie umiejętności opowiadania, koncentracji uwagi, myślenia przyczynowo-skutkowego. Zadaniem dziecka jest opowiedzenie, co widzi na obrazkach, ułożenie ich w odpowiedniej kolejności i opowiedzenie historii.
Materiały dla uczniów klas 1-3. Zadaniem dziecka jest przyjrzenie się ilustracji, a następnie narysowanie jej z pamięci. Jeśli dziecko ma problemy z rysowaniem, może powiedzieć, co zapamiętało.
Materiały dla uczniów klas 3-6 szkoły podstawowej. Zadaniem ucznia jest przyjrzenie się obrazkowi, zasłonięcie go i zapisanie pod obrazkiem jak najwięcej zapamiętanych elementów. Łatwiejsza wersja zadania może polegać na opowiedzeniu przez ucznia, co widział na rysunku.
Ćwiczenie koncentracji uwagi, pamięci. Zadania dla starszych dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1 i 2, o różnym stopniu trudności.
Karta dla dzieci w wieku przedszkolnym - szlaczki.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.