Uzyskanie pełnoletności przez ucznia nie zwalnia szkoły z obowiązku organizowania i realizowania kształcenia specjalnego. To samo dotyczy słuchaczy szkół dla dorosłych. Jeżeli uczeń w szkoły branżowej II stopnia dostarczył orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, szkoła musi dokonać wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia, opracować indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny oraz zapewnić zajęcia rewalidacyjne. Sprawdź szczegóły.
Z artykułu dowiesz się m.in:
W ostatnim czasie opublikowano kilka nowych rozporządzeń MEN dotyczących szkolnictwa branżowego. Dowiedz się, jakie nowości wejdą w życie 1 września 2019 r.
Już niedługo wejdzie w życie ustawa o zmianie ustawy – Prawo oświatowe, ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje ona m.in. wiele zmian dotyczących kształcenia w zawodach, w tym np. wprowadzenie stażu uczniowskiego czy zmiany w egzaminie zawodowym. Sprawdzamy, co się zmieni!
Podpisane zostało Rozporządzenie w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia. Nowa podstawa dla szkół ponadpodstawowych będzie obowiązywać od roku szkolnego 2019/2020. Sprawdź, co przewiduje i jak wygląda liczba godzin zajęć edukacyjnych.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.