Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dodano: 5 lutego 2021
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony  od 2004 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej. Wydarzenie szybko zyskało wielu zwolenników i obecnie swoim zasięgiem obejmuje państwa z całego świata. Zgłoś wydarzenia organizowane w Twojej szkole!

Celem Dnia Bezpiecznego o Internetu jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Obchodom towarzyszą liczne wydarzenia (m.in. kampanie informacyjne, konkursy, webinaria, konferencje),  które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

Konferencja dla pracowników oświaty

Co roku w Dzień Bezpiecznego Internetu organizowana jest konferencja adresowana do przedstawicieli sektora edukacyjnego, organizacji pozarządowych oraz praktyków pracujących z dziećmi.

W tym roku, ze względu na pandemię, konferencja odbędzie się całkowicie online 9 lutego 2021 r. o godz. 17.00.

Pełny program i transmisja (dostępna bez logowania) będzie do obejrzenia na stronie www.dbi.pl

Wśród prelegentów znajdą się m.in. eksperci Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej –  PiB oraz popularyzator nauki dr Tomasz Rożek – ambasador kampanii Nie zagub dziecka w sieci realizowanej przez resort cyfryzacji wspólnie z NASK. 

Organizatorami konferencji są:

Zgłoś inicjatywę, wygraj wartościowe nagrody na swojej szkoły

Jak co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, firmy i inne instytucje do wspierania Dnia Bezpiecznego Internetu do organizowania lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (np. zajęć edukacyjnych, kampanii informacyjnych, konkursów). Wydarzenia mogą  odbywać od początku lutego do końca marca 2021.

Każda instytucja, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma zaświadczenie udziału w DBI, a także będzie mogła wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę DBI.

Zwycięzca pierwszego miejsca w konkursie na najciekawszą inicjatywę „Samsung Fl!p 2” od Samsung Polska.

Kolejne trzy miejsca zostaną nagrodzone sprzętem multimedialnym ufundowanym przez Fundację Orange. Zwycięzcy będą mogli wybrać dla swojej placówki jedno z trzech urządzeń: Telewizor Panasonic TX 65 cali 4K UHD, rzutnik Epson EH-TW750, laptop Lenovo IdeaPad 5.

Dodatkowo dla 30 placówek przygotowano nagrody w postaci 30 pakietów po 30 książek „Sieciaki – misja bezpieczny internet” (dla młodszych uczniów) lub 30 czasopism Digital Youth (dla młodzieży).

Szczegółowe informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu znajdziesz na stronie: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel