Szczepienie nauczycieli przeciwko COVID-19 krok po kroku

Dodano: 8 lutego 2021
Szczepienia nauczycieli przeciwko CIVID-19

MEN zapowiada, że w drugim tygodniu lutego rozpocznie się szczepienie nauczycieli przeciwko COVID-19. Sprawdź, jak krok po kroku ma przebiegać proces szczepienia nauczycieli.

Kolejność szczepień nauczycieli

MEN opublikował informację o tym, którzy nauczyciele zostaną zaszczepieni w pierwszej kolejności. W pierwszej grupie będą to:

  • nauczyciele wychowania przedszkolnego,
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
  • osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
  • nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
  • nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
  • instruktorzy i nauczyciele praktycznej nauki zawodu,
  • pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.

Szczepienie nauczycieli przeciwko COVID-19 zgłasza dyrektor

W celu zgłoszenia nauczycieli do szczepienia dyrektor szkoły lub placówki oświatowej wypełnia w Systemie Informacji Oświatowej formularz, który został udostępniony w poniedziałek, 8 lutego 2021 r. w „Strefie Pracownika” SIO.

W formularzu, który zawiera wykaz nauczycieli, dyrektor zaznacza imiona i nazwiska chętnych nauczycieli zatrudnionych w szkole lub placówce, dopisuje pracowników niebędących nauczycielami, a także niezatrudnionych w szkole (chodzi o instruktorów praktycznej nauki zawodu). Następnie wypełniony formularz przesyła drogą elektroniczną do Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Nauczyciel zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, zgłasza chęć do szczepienia w jednej, wybranej przez siebie szkole.

Następnie formularz z listą zgłoszoną do szczepienia zostanie przekazany do właściwego szpitala węzłowego.

Nazwa szpitala i jego adres będą widoczne w formularzu. Będzie to szpital znajdujący się w najbliższej okolicy danej szkoły i placówki.

Po dostarczeniu szczepionki, szpital przypisany szkole poinformuje dyrektora szkoły lub placówki, kiedy jego pracownicy mogą przyjechać na szczepienie.

W dniu wyznaczonego terminu nauczyciel zgłasza się w wyznaczonym szpitalu. Należy pamiętać, aby zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz własny długopis.

W punkcie szczepień nauczyciel będzie musiał wypełnić krótką ankietę.

Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki

Źródło:

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel