Rozstanie rodziców prócz emocjonalnego ciężaru jakie za sobą niesie ma również bezpośredni wpływ na sytuację dziecka w kwestiach czysto formalnych jak np. odbiór ze szkoły czy przedszkola. Dlatego, prócz wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, które placówka oświatowa zobowiązana jest zapewnić, należy zwrócić uwagę na to, jakie dodatkowe obowiązki ciążą na nauczycielach dziecka rozwiedzionych rodziców, w codziennym funkcjonowaniu podopiecznego w szkole czy przedszkolu.
Część pierwsza artykułu została poświęcona kwestiom zawartym w wyroku rozwodowym. Dowiesz się z niej, co oznaczają poszczególne postanowienia, jakie uprawnienia rodzica się z nimi wiążą. W drugiej części artykułu zamieszczono propozycje dla wychowawców i dyrektorów przedszkoli i szkół dotyczące współpracy z rozwiedzionymi rodzicami.
Pozostało jeszcze 95 % treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
Uzyskaj dostęp do portalu ePedagogika – czekają na Ciebie:
- Profesjonalne narzędzia do zajęć specjalistycznych i scenariusze na zajęcia z uczniami, rodzicami i nauczycielami
- Inspirujące artykuły, które poszerzą Twój warsztat pedagoga
- Bogata baza porad udzielanych przez psychologów, pedagogów specjalnych
i prawników
Uzyskaj dostęp do portalu »
Masz już dostęp?Zaloguj się
Autor: Malwina Sarachmanow
Radca prawny, mediator sądowy, coach, trener. Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2005 roku radca prawny wpisany na listę zawodową w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Dyplom coacha uzyskany na Uniwersytecie Łódzkim. Prawo praktykuje od początku studiów, od 2012 roku w ramach prowadzonej przez siebie Kancelarii Radcy Prawnego. Zajmuje się coachingiem, prowadzi szkolenia z zakresu prawa oraz umiejętności miękkich. Od 2019 roku wpisana na listę stałych mediatorów sądowych przy Sądzie Okręgowym w Łodzi.