Dostarczenie do szkoły orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania zobowiązuje do dyrektora do zapewnienia uczniowi wskazanych warunków realizacji obowiązku szkolnego. W związku z tym pojawia się pytanie, czy na organizację nauczania indywidualnego szkole przysługują dodatkowe środki w ramach subwencji oświatowej?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Obowiązuje już nowe rozporządzenie MEiN w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2022.
Jedną z głównych zmian uwzględnionych w kwocie subwencji na 2019 r. będzie podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli o 5% od 1 stycznia 2019 r. – tak wynika z podpisanego rozporządzenia w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej.
Sprawdź, czy organ prowadzący może odmówić przyznania środków na realizację godzin z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów z opiniami.
Szkoła musi realizować zalecenia zawarte w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Do czego zobowiązane są placówki edukacyjne? Czy są przepisy regulujące wydatki na dzieci niepełnosprawne?
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.