Poradnie psychologiczno-pedagogiczne pełnią szczególną rolę w systemie oświaty. Zapewniają wsparcie dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Nadzór pedagogiczny prowadzony w poradni powinien w związku z tym być mechanizmem gwarantującym nie tylko efektywność działania placówki, ale jednocześnie wspierającym jakość i skuteczność procesu nauczania-uczenia się i wychowania, z uwzględnieniem potrzeb wszystkich podmiotów zaangażowanych w proces edukacji.
Z artykułu dowiesz się min.:
W artykule znajdziesz również przykładowy harmonogram działania dyrektora w związku z prowadzeniem nadzoru.
Pobierz również:
Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej opracowuje na każdy rok szkolny plan nadzoru pedagogicznego, który musi przedstawić w terminie do dnia 15 września roku szkolnego, którego dotyczy plan. Pobierz przykładowy plan nadzoru pedagogicznego dyrektora publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej na rok szkolny 2024/2025.
Przeczytaj również:
Przypominamy, że obowiązkiem dyrektora jest dostosowanie planu nadzoru pedagogicznego do nowych regulacji o nadzorze. Termin upływa 4 października 2021 r.
Od 4 września 2021 r. obowiązują zmiany w nadzorze pedagogicznym. Zrezygnowano z ewaluacji i monitorowania, natomiast rozszerzono zakres kontroli. Opracowane już plany nadzoru trzeba dostosować do nowych przepisów. Sprawdź, jakie uprawnienia zyskał kurator oświaty. Dowiedz się również, jakie obowiązki nałożono na dyrektora szkoły i dyrektora przedszkola.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Pobierz także:
Uzyskaj łatwy dostęp do planu nadzoru pedagogicznego kuratora oświaty na rok szkolny 2021/2022 dla Twojego województwa.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.