Przejście do szkoły średniej to długo wyczekiwana zmiana – dla jednych ekscytująca, dla innych przerażająca. Jak pomóc uczniom przetrwać pierwsze tygodnie i sprawić, by dobrze poczuli się w klasie i w szkole?
Przepisy dotyczące ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z epidemią koronawirusa w Polsce nie zawierają regulacji zwalniających poradnie psychologiczno-pedagogiczne z obowiązku wydawania opinii, którą należy dołączyć do wniosku o wyrażenie zgody na tzw. edukację domową. Czy to oznacza, że dyrektor może negatywnie rozpatrzeć wniosek, który nie będzie jej zawierał?
Z jakim stanem prawa oświatowego przygotowujemy się do rozpoczęcia roku szkolnego? Jakie nowe przepisy będą obowiązywały od 1 września 2020 r.? Obejrzyj nagranie ze szkolenia na żywo prowadzonego przez eksperta prawa oświatowego – Leszka Zaleśnego. Uczestnicy całej Konferencji certyfikaty otrzymywali uczestnicy całej Konferencji online „Przygotuj się na rok szkolny 2020/2021” otrzymali certyfikaty.
W minionym tygodniu miała miejsce publikacja nowych wytycznych MEN, GIS i MZ, podpisanie projektów pięciu rozporządzeń dotyczących organizacji pracy szkoły w czasie pandemii oraz udzielenie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania związane z funkcjonowaniem jednostek systemu oświaty w nowym roku szkolnym. Sprawdzamy, jakie rozwiązania dla dyrektorów szkół, nauczycieli oraz uczniów i rodziców przygotował resort edukacji.
W środę MEN skierowało do konsultacji pięć nowych rozporządzeń dotyczących prawnych aspektów przygotowania jednostek systemu oświaty do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii. Uwagi można zgłaszać do dzisiaj (12 sierpnia 2020 r.) do godziny 13.00.
Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej opublikowano Kalendarz roku szkolnego 2019/2020. Sprawdź, kiedy rozpoczynają się zajęcia oraz w jakich terminach wypadają ferie zimowe oraz wakacje.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.