Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego mają obowiązek powiadomienia szkoły obwodowej ucznia, o jego przyjęciu do placówki. Pociąga to za sobą określone skutki. Sprawdź jakie.
Wyzwania stawiane pedagogom we współczesnym świecie wymagają od nich ciągłego poszukiwania nowych myśli, koncepcji rozwiązań, metod i form oddziaływań oraz inspiracji do codziennej pracy. Materiał może być pomocny jako wskazówka, jak i z kim może współpracować szkoła w pracy z uczniem niedostosowanym społecznie, jacy specjaliści i instytucje mogą pomóc nauczycielom w rozwiązaniu tych problemów.
Praca z młodymi osobami nieprzystosowanymi społecznie lub zagrożonymi nieprzystosowaniem jest wyzwaniem dla pedagogów, psychologów, wychowawców i nauczycieli. Głównie dlatego, że wymaga podejmowania oddziaływań odbiegających od tych, które wykorzystuje się do pracy z dziećmi, których rozwój społeczny kształtuje się prawidłowo. Na szczęście współcześnie można korzystać z opracowanych i sprawdzonych metod pracy z nieletnimi. Jednymi z nich są metody twórczej resocjalizacji, które zostały opisane przez prof. Marka Konopczyńskiego.
Z artykułu dowiesz się m.in:
Uczeń zagrożony niedostosowaniem społecznym może realizować naukę w szkole lub oddziale ogólnodostępnym, w szkole lub oddziale integracyjnym, w szkole zorganizowanej w młodzieżowym ośrodku socjoterapii lub w specjalnym ośrodku wychowawczym – jeżeli uczeń nie może uczęszczać do szkoły w miejscu zamieszkania lub w młodzieżowym ośrodku socjoterapii. Sprawdzamy szczegóły.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.