Opinia o specyficznych trudnościach w uczeniu się stanowi podstawę dostosowania warunków egzaminu ósmoklasisty. Dowiedz się, jakie warunki musi spełniać poradnia wydająca opinię dla ucznia. Sprawdź, czy może ją wydać niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna.
Z artykułu dowiesz się:
Przeczytaj również:
Jednym z działań poprzedzających ustalenie dla ucznia dostosowań na egzaminie ósmoklasisty, jest zebranie rady pedagogicznej. W komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej nie określono terminu, w jakim powinno się ono odbyć. Data ta jest jednak istotna, dlatego analizujemy harmonogram i podpowiadamy, kiedy najlepiej zorganizować spotkanie.
Egzaminy maturalne w 2021 r. rozpoczną się 4 maja i potrwają do 21 maja. Mimo trwającej pandemii koronawirusa nie przewiduje się zmian w harmonogramie.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych. Sprawdź, kiedy szkoły mogą przeprowadzić próbny egzamin.
Centralna Komisja Egzaminacyjna ustaliła harmonogram przeprowadzania egzaminów w 2019 r.: ósmoklasisty, gimnazjalnego oraz maturalnego. I tak egzamin ósmoklasisty w szkołach dla dzieci i młodzieży oraz w szkołach dla dorosłych, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym potrwa od 15 kwietnia do 17 kwietnia.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.