dojrzewanie

  Higiena na medal. Pakiet kart pracy dla chłopców

Higiena na medal. Pakiet kart pracy dla chłopców

  Higiena na medal. Pakiet kart pracy dla nastolatek

Higiena na medal. Pakiet kart pracy dla dziewcząt

Zestaw kart pracy opracowanych z myślą o wspieraniu rozwoju z niepełnosprawnością intelektualną. Pakiet zawiera zadania i ćwiczenia, które pomagają w utrwalaniu podstawowych nawyków higienicznych. Materiały zostały zaprojektowane tak, aby rozwijały umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji dotyczących higieny, zwiększały świadomość własnego ciała i potrzeby dbania o nie, a także kształtowały poczucie odpowiedzialności za własne zdrowie. Dzięki angażującym zadaniom uczennica może rozwijać praktyczne umiejętności, rozpoznawać właściwe i niewłaściwe zachowania oraz planować i monitorować swoje codzienne nawyki higieniczne. Pakiet wspiera także budowanie pewności siebie i komfortu w codziennych sytuacjach. Materiały doskonale sprawdzają się podczas zajęć rewalidacyjnych, lekcji wychowawczych, warsztatów tematycznych dotyczących zdrowia i higieny oraz zajęć z zakresu rozwoju osobistego i społecznego.

Twórz własne karty pracy i w kreatywny sposób rozwijaj umiejętności swoich uczniów! Za pomocą kreatora kart pracy z łatwością przygotujesz ciekawe materiały ćwiczeniowe odpowiednie dla Twoich uczniów. PRZETESTUJ

Wzloty i upadki okresu dojrzewania. Zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów klas IV-VIII

Okres dojrzewania to czas, w którym zachodzą ogromne zmiany. Te widoczne i te całkowicie ukryte. Dorosłym ten okres kojarzy się z buntem i zmianami fizycznymi. Nastolatek dojrzewa, zmienia się jego ciało, buzują hormony. W młodzieńczym buncie jednak nie chodzi tylko o nagłe zmiany nastroju i niespodziewane dla dorosłych reakcje. Bunt okresu dorastania to również proces dążenia do niezależności, separacji od rodziców, tworzenia własnej tożsamości i poznania różnych środowisk. Wyzwania okresu dojrzewania są niezwykle złożone. Dziecko, które jeszcze do niedawna pozostawało pod całkowitą opieką ma stać się samodzielne. Fizycznie i psychicznie. A jednak nie do końca jest w stanie sobie z tym poradzić. Okres dojrzewania to również czas lęku, niepokoju, niepewności. Celem scenariusza jest obniżenie niepokoju, który przynosi dorastanie, a także rozwijanie poczucia bezpieczeństwa w grupie rówieśniczej.

Uczestnicy uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych
Cel ogólny psychoedukacja uczniów w zakresie zmian psychologicznych okresu dojrzewania
Cele szczegółowe
  • rozwijanie empatii, uważności w grupie rówieśniczej
  • rozwijanie poczucia bezpieczeństwa w grupie rówieśniczej
  • poprawa rozumienia zmian fizycznych i psychicznych zachodzących u dojrzewających nastolatków
Potrzebne materiały długopisy, mazaki, duże brystole, małe karteczki
Czas trwania zajęć 60 minut
Liczba uczestników 20-30 osób – grupy jednorodne płciowo
Sprawdź inne serwisy