30 maja ukazał się projekt ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, wprowadzający wiele zmian do Karty Nauczyciela. Sprawdź, co przygotował MEN!
Psycholog szkolny zatrudniony na cały etat w poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz na pół etatu w gimnazjum może odbywać awans zawodowy na stopień nauczyciela dyplomowanego zarówno w poradni, jak i w gimnazjum.
Staż na drugi stopień awansu zawodowego (nauczyciel mianowany) trwa 2 lata i 9 miesięcy i kończy się egzaminem przed komisją. Sam awans przebiega na podobnych zasadach co staż na nauczyciela kontraktowego, dlatego w tym raporcie zwracamy uwagę tylko na występujące różnice. Przedstawiamy także listę 79 przykładowych pytań, jakie może zadać komisja egzaminacyjna.
Spis treści:
Autorzy: MICHAŁ KOWALSKI, WANDA PAKULNIEWICZ
Staż na stopień nauczyciela kontaktowego trwa 9 miesięcy i kończy się rozmową kwalifikacyjną przed komisją. W tym czasie nauczyciela czeka sporo formalności, jak chociażby opracowanie planu rozwoju zawodowego, jego ewentualna modyfikacja, a następnie przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, podczas której odpowie na pytania komisji. W ebooku przedstawiamy m.in. 88 przykładowych pytań, które nauczyciel może usłyszeć podczas rozmowy z komisją.
Spis treści
Ostatnim etapem procedury awansowej jest staż na stopień nauczyciela dyplomowanego. Trwa on 2 lata i 9 miesięcy i kończy się rozmową przed komisją. Cała ścieżka awansu, jeżeli nie wystąpią w czasie jej trwania nieobecności skutkujące koniecznością przedłużenia stażu lub jego powtórzenia, zajmuje nauczycielowi około 10 lat. Sam awans przebiega na podobnych zasadach co staż na nauczyciela mianowanego, dlatego w tym raporcie zwracamy uwagę tylko na występujące różnice i inny zakres pytań, jakie może zadać komisja.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.