Na świadectwie szkolnym uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim nie zamieszcza się informacji o orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Taka informacja musi jednak znaleźć się w arkuszu ocen. Sprawdź, jakie dokładnie informacje o orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego zamieścić w arkuszu ocen ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Czy a arkuszu zamieszcza się numer orzeczenia?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Zmiana stopnia niepełnosprawności intelektualnej z lekkiej na umiarkowaną oznacza konieczność założenia dla ucznia nowego arkusza ocen. Wynika to z tego, że oceny ucznia z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym są ocenami opisowymi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są praktyczne skutki zmiany stopnia niepełnosprawności intelektualnej.
Uczeń, któremu wydłuża się etap kształcenia, na zakończenie pierwszego roku realizacji wydłużonego cyklu: nie podlega klasyfikacji rocznej i nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej, czyli nie jest ani promowany ani niepromowany. Wobec tego, czy należy ustalić dla niego oceny końcoworoczne?
Dokumentacja taka jak opinie czy orzeczenia ucznia wydane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczną powinny być odpowiednio przechowywane. Czy można przechowywać je w arkuszach ocen? Sprawdzamy przepisy. Artykuł aktualizowany, stan prawny: 1 września 2020 r.
Czekają nas zmiany w dokumentacji szkolnej. Jeszcze w tym roku szkolnym nauczyciele będą sporządzali świadectwa według nowych wzorów. Co więcej, w życie wejdą również nowe druki innych dokumentów szkolnych, a także e-legitymacje.
Przepisy nie przewidują odmiennego wzoru świadectwa ani arkusza ocen dla uczniów z autyzmem na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Różne druki na poszczególnych etapach edukacji dotyczą jedynie uczniów z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i znacznym z uwagi na różnice w podstawie programowej i odmienny sposób oceniania tej grupy uczniów.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.