W orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego często widnienie zapis: stwierdza się potrzebę realizacji wybranych zajęć edukacyjnych indywidualnie z uczniem. Takie zalecenie czasami traktowane jest jako konieczność zorganizowania tzw. zajęć wyrównawczych. Sprawdź, czy realizacja wybranych zajęć indywidualnie i zajęcia wyrównawcze oznacza to samo.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przepisy nie przewidują możliwości zmniejszenia wymiaru godzin zajęć rewalidacyjno-wychowawczych na wniosek rodziców. Nawet, jeżeli taki wniosek jest poparty zaświadczeniem lekarskim i opinią nauczycieli. Jednak, gdy takie dokumenty wpłyną do szkoły, należy kierować się zaleceniami lekarza, tak jak w przypadku pozostałych dzieci i młodzieży objętych obowiązkiem szkolnym. Sprawdź, kiedy zmniejszenie liczby godzin zajęć rewalidacyjno-wychowawczych jest możliwe.
Przeczytaj również:
Osoby niebędące obywatelami polskimi, podlegające obowiązkowi szkolnemu lub obowiązkowi nauki, mogą korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych w zakresie przedmiotów nauczania. Zajęcia organizuje organ prowadzący szkołę, nie dłużej jednak niż przez okres 12 miesięcy.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.