Drama edukacyjna jest jedną z najpopularniejszych metod aktywnych wykorzystywanych w procesie edukacyjnym i wychowawczym. W artykule szczegółowo omówiono aspekty tej metody, wymieniono płynące z niej korzyści oraz przedstawiono techniki dramowe, które mogą być stosowane w praktyce. Materiał pomaga zrozumieć, w jaki sposób drama edukacyjna może wspomagać rozwój dzieci i młodzieży i jak korzystać z niej na poszczególnych lekcjach. Okazuje się bowiem, że wcielanie się w role można wykorzystać nie tylko na zajęciach terapeutycznych czy przewidujących zabawę w teatr, ale również na przedmiotach ścisłych.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Brak porozumienia między dorosłymi a dziećmi to jeden z najczęstszych problemów, z którymi mierzą się rodzice. Słuchowisko „Posłuchaj mnie” to odpowiedź na potrzebę pokazania im, w jaki sposób nawiązać dialog z dziećmi i młodzieżą. Wykorzystaj je, aby pomóc rodzicom swoich wychowanków zrozumieć z jakimi problemami borykają się ich dzieci.
Sytuacje trudne – jak sobie z nimi radzić, co robić, by ich było jak najmniej? Czy współpraca szkoły z rodzicami jest możliwa? Dlaczego nie można zaczynać wychowywania zbyt późno? Odpowiedzi na te i podobne pytania szukaj w nowym w cyklu artykułów pod wspólnym tytułem „Współpraca z rodzicami – czy jest możliwa?”
Zaproszenie na październikowe warsztaty organizowane w Teatrze Studio w Warszawie. O!SWÓJ to seria działań edukacyjnych Teatru 21. Jej celem jest wprowadzanie tematu różnorodności do szkół i przedszkoli. O!SWÓJ to spotkanie – nauczycieli, uczniów, osób z niepełnosprawnością.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.