Oddziały przysposabiające do pracy mogą być tworzone w szkołach podstawowych dla uczniów, którzy ukończyli 15 rok życia i nie rokują ukończenia szkoły podstawowej w normalnym trybie oraz którzy otrzymali promocję do klasy VII albo nie otrzymali promocji do klasy VIII. Skoro przepis mówi o możliwości utworzenia oddziału przysposabiającego do pracy w szkole podstawowej, to czy istnieje jednocześnie możliwość utworzenia go w ośrodku rewalidacyjno-wychowawczym? Sprawdź, których szkół i placówek oświatowych dotyczą przepisy o tworzeniu oddziałów przysposabiających do pracy.
Z artykułu dowiesz się m.in.
Szkoła prowadząca kształcenie specjalne jest obowiązana zapewnić zajęcia świetlicowe dla uczniów, którzy pozostają w szkole dłużej ze względu na czas pracy rodziców (na wniosek rodziców) lub organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia opieki w szkole. Sprawdź, czy obowiązek zorganizowania świetlicy dotyczy również szkoły specjalnej.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Szkoła przysposabiająca do pracy jest przeznaczona dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Czy może zatem do tej szkoły uczęszczać uczeń z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i autyzmem, która to niepełnosprawność jest w orzeczeniu określona jako sprzężona?
Przeczytaj również:
Uczeń z niepełnosprawnością może uczęszczać do szkoły przysposabiającej do pracy do prowadzone do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym kończy 24 lata. Czy to oznacza, że kształcenie w szkole specjalnej przysposabiającej do pracy w rzeczywistości może zakończyć się przed ukończeniem 24 roku życia, zaś w innych przypadkach – do szkoły będzie uczęszczała osoba starsza?
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.