Udzielenie zgody na edukację domową często rodzi pytanie – czy na miejsce ucznia można przyjąć do oddziału nową osobę? W artykule wyjaśniamy, jak prawo oświatowe reguluje tę sytuację, jakie obowiązki ma szkoła wobec ucznia na edukacji domowej. Sprawdź, czy przejście na edukację domową oznacza „zwolnienie” miejsca w oddziale.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przepisy określają limity dzieci z niepełnosprawnością w oddziałach integracyjnych i specjalnych. A co z oddziałami ogólnodostępnymi? Ile dzieci z orzeczeniem i potrzebie kształcenia specjalnego może uczęszczać do jednego oddziału przedszkolnego? Czy ma znaczenie rodzaj niepełnosprawności uczniów? Sprawdź, czy przepisy wskazują, jaka jest maksymalna liczba dzieci z niepełnosprawnością w oddziale ogólnodostępnym w przedszkolu.
Przeczytaj również:
Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i integracji sensorycznej można zaliczyć do zajęć specjalistycznych realizowanych w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Przepisy nie precyzują przy tym, ilu uczniów może brać udział w tych rodzajach zajęć.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.