Zestaw zawiera cztery karty pracy przeznaczone dla dzieci w wieku 5-6 lat. Wykonanie zadań ma na celu rozbudzanie wyobraźni dziecka oraz oswojenie go z zasadami korzystania z książek. Karty pracy są przeznaczone do samodzielnej pracy w domu lub przedszkolu. Dziecko będzie jednak potrzebowała wsparcia polegającego na przeczytaniu poleceń.
Nowe przepisy, warunki wymagane w szkole i wokół niej, obowiązki dyrektora wobec pracowników, dokumentacja – to wszystko znajdziesz w książce „Bhp w placówkach oświatowych”. Ta pozycja to kompleksowy poradnik dla wszystkich dyrektorów oraz kierowników gospodarczych.
Scenariusz zajęć z wykorzystaniem książki Moniki Krajewskiej Mój młodszy brat, do przeprowadzenia w klasach I–III szkoły podstawowej. Celem zajęć jest kształtowanie wrażliwości na potrzeby ludzi niepełnosprawnych.
Zajęcia z książką Thomasa Hallinga i Evy Eriksson „Co za szczęście, co za pech” wyd. Eneduerabe skłaniają do refleksji nad sytuacjami, które wydarzają się w życiu każdego człowieka i mogą być próbą odpowiedzi na pytania, co dla mnie znaczy szczęście, kiedy w moim życiu mam pecha.
Świat dziecięcych przeżyć obfituje w zmienność i nietrwałość. Dziecko szybko doświadcza różnych emocji, które tworzą się, zanikają lub przekształcają w inne. Pomocą w przygotowaniu dzieci do nazywania i okazywania różnych, również trudnych emocji, może być książka Doroty Gellner Myszka.
Sprawdzone lektury, które pomogą nauczycielom i rodzicom nauczyć dzieci samodzielnego mycia rąk oraz ubierania się.
Rose Lagercrantz „Moje szczęśliwe życie” wyd. Zakamarki.Początek przygody w nowej rzeczywistości, jaką jest dla dziecka szkoła, może być okraszony różnymi emocjami. Pierwszaki najczęściej cieszą się z tego nowego etapu w ich życiu, choć radość często przeplata się z lękami, obawami, a przynajmniej pytaniami o to, jak wygląda zwykły dzień w szkole, jaka będzie Pani, jak będą się zachowywać koledzy i koleżanki.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.