Dyrektor szkoły, przedszkola lub placówki może, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, zawiesić zajęcia na czas oznaczony, jeżeli ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną może być zagrożone zdrowie uczniów. Pobierz wzór wniosku do organu prowadzącego.
Odpowiadamy na 9 najczęściej zadawanych pytań dotyczących funkcjonowania placówek oświatowych w okresie zawieszenia działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej szkół spowodowanej koronawirusem.
Od 12 marca 2020 r. w szkołach i przedszkolach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. W dniach 12-13 marca szkoły muszą zapewnić tylko zajęcia opiekuńcze. Od poniedziałku 16 marca 2019 r. wszystkie zajęcia dydaktyczno-wychowawcze we wszystkich szkołach i przedszkolach zostają zawieszone. W okresie zawieszenia nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. MEN zachęca, by wykorzystali możliwości porozumiewania się na odległość, by przekazać uczniom materiały do samodzielnej pracy w domu.
Media obiegła informacja o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem w Polsce. Rodzice zastanawiają się czy ich dzieci są bezpieczne w szkołach, a dyrektorzy – czy powinni zawieszać zajęcia i zamknąć szkołę. Przed podjęciem jakichkolwiek decyzji sprawdź, na co pozwala prawo oraz jakie stanowisko w tej sprawie zajmuje Główny Inspektor Sanitarny.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.