W związku z planowaniem dodatkowych zajęć niwelujących skutki pandemii, pojawiły się wątpliwości, czy do takich zajęć zalicza się gimnastyka korekcyjna. Niewątpliwie są to ważne zajęcia dla dzieci, które z powodu pandemii przez wiele tygodni nie chodziły do szkoły. Sprawdź, czy usprawnianie ruchowe może być zaliczone do terapii pedagogicznej. Dowiedz się czy szkoła może zorganizować dodatkowe zajęcia prozdrowotne dzieci.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Do 20 grudnia 2022 r. w szkołach mogą być organizowane dodatkowe zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Rodzice i uczniowie, ale także nauczyciele, zgłaszają potrzebę, aby w ramach tych zajęć zaplanowane zostały w szczególności zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze. Celem tych zajęć miałoby być wsparcie w uzupełnieniu zaległości w zakresie opanowania treści podstawy programowej, powstałych w czasie zdalnego nauczania. Sprawdź, czy jako dodatkowe zajęcia specjalistyczne można zaplanować zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze.
Dla każdego ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego należy zorganizować co najmniej dwie godziny zajęć rewalidacyjnych tygodniowo. Oczywiście, liczba godzin teoretycznie może być wyższa. W praktyce jednak organ prowadzący rzadko wyraża na to zgodę. Dyrektorzy oraz nauczyciele zastanawiają się, czy wobec tego można zorganizować takie zajęcia w ramach puli na dodatkową pomoc psychologiczno-pedagogiczną?
Dyrektorzy szkół mają już tylko niecały tydzień na złożenie informacji o planowanych dodatkowych zajęciach dla uczniów. Czym są dodatkowe zajęcia specjalistyczne? To zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, które dyrektor zorganizuje poza wymiarem ustalonym w arkusz organizacyjnym. Jak zorganizować dodatkowe zajęcia specjalistyczne w praktyce? Wyjaśniamy krok po kroku.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.