Czas pracy specjalisty zatrudnionego w szkole lub przedszkolu (pedagoga, psychologa, logopedy, pedagoga specjalnego, terapeuty pedagogicznego lub doradcy zawodowego) nie jest tożsamy z czasem trwania zajęć prowadzonych z uczniami. Wynika on z ustalonego przez organ prowadzący pensum godzin dydaktycznych, liczonych jako 60 minut zegarowych.
Z artykułu dowiesz się:
W podkaście wyjaśniono, na jakiej podstawie określa się wymiar czasu pracy pomocy nauczyciela w szkole ogólnodostępnej w przypadku doręczenia orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego.
Każdy pracownik zatrudniony co najmniej 6 miesięcy ma prawo do urlopu wychowawczego w celu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem. Zasady wykorzystania urlopu wychowawczego różnią się jednak w przypadku pracowników wychowujących dzieci z niepełnosprawnością – dotyczy to także nauczycieli.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Zapraszamy do obejrzenia szkolenia „Nowy rok szkolny z nowym statusem nauczyciela pedagoga, psychologa, logopedy, terapeuty pedagogicznego, doradcy zawodowego, a także nauczyciela wspomagającego".
Sprawdź, czy dyrektor szkoły może narzucić pedagogowi szkolnemu zrobienie przerwy na odpoczynek w trakcie pracy, która wydłuży czas pracy tego pedagoga.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.