Przepisy nie określają wzorów dokumentów w związku z nadzorem sprawowanym przez dyrektora poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dokumenty w tym zakresie powinny być opracowane adekwatnie do potrzeb wynikających z planu nadzoru opracowanego na dany rok szkoły i wynikać z celu prowadzonej obserwacji. Sprawdź, na czym polega i jak dokumentowana jest obserwacja dyrektora poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
W celu zapewnienia wszystkim uczniom równych szans edukacyjnych, niezbędne jest indywidualne rozpoznanie ich potrzeb. Jedną z ważnych metod w poznawaniu uczniów jest obserwacja pedagogiczna. Poniżej przedstawiamy przykładowy arkusz obserwacji ucznia, który można modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb. Warto podkreślić, że każdorazowe wypełnianie arkusza będzie dokonywane indywidualnie, w oparciu o obserwacje danego ucznia.
Przeczytaj również:
Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania, przebieg działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej z dziećmi w punkcie lub zespole w danym roku szkolnym jest dokumentowany w dzienniku zajęć punktu lub zespołu.
Dokument przydatny podczas pracy pedagoga specjalnego.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.