Zapisz się na integracyjne szkolenia i kursy technik arteterapii

Dodano: 12 października 2018
arteterapia

Ze sztuką na co dzień obcujesz w Twoim życiu zawodowym? Pomagasz ludziom odnaleźć przestrzeń do twórczego wyrażenia swoich myśli i emocji? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat arteterapii? Lubisz się uczyć, a sztuka jest Twoją pasją? Zapisz się na integracyjne szkolenia i kursy technik arteterapii w „Akademii Arteterapii SensArte” i w sposób praktyczny zwiększ swoje kwalifikacje z kreatywnych technik arteterapeutycznych!

Szkolenia prowadzone są przez specjalistów – praktyków i wykładowców akademickich. Nauka w „Akademii Arteterapii” jest zorganizowana zgodnie z zaleceniami Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Dla kogo

Pedagogów, terapeutów, trenerów rozwoju osobistego, coachów, psychoterapeutów, pracowników pomocy społecznej i każdego, kto chce wzbogacić swoją wiedzę o zakres technik arteterapeutycznych!

Czego uczymy

 • technik arteterapii opartych na sztukach wizualnych, muzyce, ruchu i słowie,
 • arteterapii w kontekście pracy z dziećmi i dorosłymi,
 • relacji w pracy terapeutycznej i etyki zawodowej,
 • tworzenia własnych warsztatów arteterapeutycznych i umiejętnego wykorzystania zdobytej wiedzy.

Kiedy

 • 26-27 października 2018 (sobota 9.00 – 18.00, niedziela 9.00 – 16.00) – „Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju” – szkolenie porządkujące wiedzę o arteterapii i pokazujące liczne techniki, które można wykorzystać w dowolnym obszarze pracy terapeutycznej i pedagogicznej.
 • 17 listopada 2018 (9.00 – 17.00) – „Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą” – szkolenie ukierunkowane przede wszystkim na pracę z dziećmi i młodzieżą, zarówno w placówkach oświatowych, jak i w obszarze zdrowia psychicznego.
 • 8 grudnia 2018 (9.00 – 17.00) – „Muzyka i ruch w arteterapii” – techniki oparte na muzyce i ruchu, które można wykorzystać w pracy zawodowej terapeutycznej i pedagogicznej, również nie posiadając umiejętności muzycznych.
 • 12 stycznia 2019 (9.00 – 17.00) – „Arteterapia w pracy z grupą” – szkolenie przeznaczone dla wszystkich, którzy pracują z grupami i chcą wprowadzić elementy arteterapii do swojej praktyki.
Można wziąć udział w całym kursie Akademii Arteterapii (40h) lub zapisać się na poszczególne szkolenia. Każde ze szkoleń stanowi osobną całość, w cyklu uzupełniając zdobywaną wiedzę.

Różnorodność technik poruszonych na szkoleniach owocuje ogromem możliwości ich wykorzystania podczas pracy zawodowej. Uniwersalność technik da przestrzeń na dopasowanie ich pod konkretne potrzeby i działania z różnymi grupami. Nasze szkolenia kończą się rozdaniem zaświadczeń potwierdzających zdobytą wiedzę i uprawniają do korzystania z technik arteterapii!

Ile

Kurs Akademii Arteterapii obejmuje jedno 2-dniowe i trzy 1-dniowe szkolenia. Łącznie 40 h szkoleniowych pełnych praktycznej wiedzy i bogatych w ćwiczenia.

 • „Arteterapia. Przez Sztukę do Rozwoju” – szkolenie 2-dniowe: 440 PLN
 • „Arteterapia w pracy z dziećmi i młodzieżą” – szkolenie 1-dniowe: 330 PLN
 • „Muzyka i Ruch w Arteterapii” – szkolenie 1- dniowe: 330 PLN
 • „Arteterapia w pracy z grupą” – szkolenie 1-dniowe: 330 PLN
Koszt całego Kursu Akademii Arteterapii to 1430 PLN. Na hasło „epedagogika.pl” zniżka  - całościowy koszt kursu wyniesie 999 PLN. Dowiedz się jeszcze więcej i zobacz, co zapewniamy w ramach warsztatów!: http://sensarte.pl/akademia-arteterapii/

Rejestracja trwa!

Kontakt:

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel