W roku szkolnym 2021/2022 nauczanie indywidualne można realizować zdalnie

Marta Wysocka

Autor: Marta Wysocka

Dodano: 31 sierpnia 2021
W roku szkolnym 2021/2022 nauczanie indywidualne można realizować zdalnie

Minister Edukacji i Nauki podpisał dwa rozporządzenia nowelizujące przepisy o zdalnym nauczaniu. Tym samym przedłużono możliwość prowadzenia zdalnego nauczania w formie zdalnej.

Zdalne nauczanie indywidualne będzie można organizować również w roku szkolnym 2022/2023 i następnych latach. Sprawdź szczegóły:Zdalne nauczanie indywidualne na stałe w prawie oświatowym. Zasady organizacji krok po kroku

W Dzienniku Ustaw opublikowano dwa rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki:

  • rozporządzenie MEiN z 24 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży (Dz.U. z 2021 r. poz. 1571),
  • rozporządzenie MEiN z 24 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży (Dz.U z 2021 r. poz. 1570).

Nowelizacje miały na celu przedłużenie obowiązywania zasady stanowiącej, że zajęcia nauczania indywidualnego oraz indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego można prowadzić bez konieczności bezpośredniego kontaktu (tj. w formie zdalnej).

W nadchodzącym roku szkolnym, tak jak obecnie realizacja indywidualnego rocznego przygotowania przedszkolnego i indywidualnego nauczania w formie zdalnej będzie możliwa jedynie na wniosek rodziców ucznia lub pełnoletniego ucznia.

  • Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 24 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży (Dz.U. z 2021 r. poz. 1571),
  • Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 24 sierpnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży (Dz.U z 2021 r. poz. 1570).
Dodano: 31 sierpnia 2021

Autor: Marta Wysocka

Redaktorka portalu ePedagogika.pl, specjalistka w zakresie prawa oświatowego, autorka i redaktorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu edukacji i oświaty, prawa oświatowego oraz prawa pracy. Ukończyła prawo oraz filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim.

Tematyka

Sprawdź inne serwisy