Nowość! Karty pracy do diagnozy gotowości szkolnej

Dodano: 20 marca 2020
Diagnoza gotowości szkolnej

W zakładce Karty pracy i ćwiczenia pojawił się nowy dział Diagnoza gotowości szkolnej. Zawiera gotowe karty pracy oraz instrukcję oceniania pracy dzieci. Karty pracy można wykorzystywać w toku bieżącej pracy z dzieckiem, a także wysyłać rodzicom i opiekunom z prośbą o wykonanie ćwiczeń w domu.

Do końca kwietnia rodzice dzieci realizujących roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne muszą otrzymać informację o gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. W obecnej sytuacji realizacja zaplanowanych działań związanych z obserwacją i diagnozą pedagogiczną jest możliwe.
W celu wsparcia nauczycieli wychowania przedszkolnego opracowaliśmy narzędzie do diagnozy gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Narzędzie składa się zestawu kart pracy oraz instrukcji oceniania efektów pracy dziecka. Wszystkie dokumenty zostały zapisane w formacie PDF, dlatego z łatwością można przesłać je rodzicom do wykonania w domu.

Już dzisiaj do pobrania są karty pracy dotyczące obszaru Fizyczny rozwój dziecka.

Zachęcamy do korzystania z narzędzia Diagnoza gotowości szkolnej dostępnego TUTAJ >>

Zachęcamy również do pobierania pozostałych Kart pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów.

Wszystkie karty pracy udostępnione na portalu mogą być przez Państwa wykorzystane do celów edukacyjnych i mogą być wysyłane do dzieci, uczniów oraz rodziców w związku z organizacją nauki na odległość. Należy jednak pamiętać, o ograniczeniach.

Prosimy, aby pamiętali Państwo, że pobranych materiałów nie można publikować na innych portalach internetowych ani dzielić się nimi w innych celach niż edukacyjne.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel