„Narkotyki, dopalacze – nie tędy droga” – konferencja z udziałem Minister Edukacji Narodowej

Dodano: 30 listopada 2017
Konferencja MEN

29 listopada w Ostrołęce odbyła się konferencja na temat bezpieczeństwa w szkole, w której wzięła udział Minister Anna Zalewska. Organizatorem konferencji było Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Spotkanie poświęcone było przeciwdziałaniu dopalaczom i innym środkom psychoaktywnym. Poruszono m.in. zagadnienia regulacji prawnych dotyczących postępowania w sprawach nieletnich w kwestii kontaktu ze środkami psychoaktywnymi, pracy z młodzieżą uzależnioną i zagrożoną uzależnieniem. Konferencja była częścią wspólnej kampanii, która na celu ma m.in. zwiększenie poziomu wiedzy nauczycieli i rodziców o zagrożeniach związanych z narkotykami i dopalaczami oraz o instytucjach niosących pomoc.

Bezpieczeństwo uczniów w szkołach to nasz priorytet. Dzisiejsza konferencja pokazuje, że w tej kwestii działamy systemowo, patrząc szeroko na edukację w zakresie profilaktyki związanej z zagrożeniami dotyczącymi narkotyków i dopalaczy – powiedziała podczas spotkania Minister Anna Zalewska.

Konferencja w Ostrołęce jest podsumowaniem cyklu seminariów strefowych i rozpoczyna działania na terenie szkół. Działania informacyjno-edukacyjne dla środowiska szkolnego realizowane będą m.in. przez: organizację międzyszkolnych debat powiatowych, szkolnych debat młodzieżowych, spotkań z radami pedagogicznymi i rodzicami, interaktywne działania profilaktyczne podejmowane przez szkoły.

Źródło:

Źródło: strona Ministerstwa Edukacji Narodowej

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel