MEN: Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – działania MEN na rzecz cyfryzacji edukacji

Dodano: 6 maja 2020
Informator MEN na temat zdalnego nauczania

Resort edukacji opublikował nowy informator dla szkół i nauczycieli w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek oświaty. Publikacja zawiera m.in. opis materiałów informacyjnych w zakresie nauki zdalnej oraz propozycje materiałów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych czy informacje o możliwości bezpłatnego użyczenia uczniom i nauczycielom sprzętu szkolnego.

W informatorze znajduje się opis materiałów informacyjnych w zakresie nauki zdalnej, m.in. informatora MEN dotyczącego organizacji kształcenia na odległość oraz poradnika przygotowanego przez UODO we współpracy z MEN, który jest poświęcony bezpieczeństwu danych. Znalazł się w nim również szczegółowy opis strony epodreczniki.pl oraz wykaz materiałów przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną i Ośrodek Rozwoju Edukacji. Ta część przybliża także serwisy internetowe przydatne do nauki online oraz ofertę edukacyjną TVP. W dalszej części zamieszczono opis projektów szkoleniowych dla nauczycieli w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych oraz innych projektów realizowanych w obszarze cyfryzacji szkół. Oddzielne miejsce zajmują rekomendacje dotyczące wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Webinar „Zdalne lekcje bez tajemnic”. Poznaj praktyczne porady i zostań profesjonalnym nauczycielem on-line! SPRAWDŹ >>

 

Informator przeznaczony jest przede wszystkim dla dyrektorów szkół i nauczycieli. Jak informuje MEN, mogą z niego również korzystać samorządowcy, którzy w materiale znajdą pełny wykaz aktów prawnych przygotowanych przez MEN w związku z pandemią koronawirusa.

 Źródło:

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel