Materiały edukacyjne dla uczniów niepełnosprawnych w SIO

Monika Fidler

Autor: Monika Fidler

Dodano: 19 września 2017
materiały men

W strefie dla zalogowanych Systemu Informacji Oświatowej (SIO) można pobrać materiały dla uczniów niepełnosprawnych. Materiały edukacyjne zostały opracowane przez Pracownię Lingwistyki Migowej Uniwersytetu Warszawskiego.

Materiały dla uczniów mających trudności w komunikowaniu

Materiały przygotowano na podstawie aktualnie dopuszczonych do użytku szkolnego podręczników do klasy IV i VII szkoły podstawowej. Przeznaczone są dla uczniów niepełnosprawnych mających trudności w uczeniu i komunikowaniu się i/lub komunikowaniu, w tym niesłyszących oraz słabosłyszących z niepełnosprawnością intelektualną, autyzmem i afazją.

Zawierają odpowiednie dostosowania tekstowe i graficzne (zaadaptowane ilustracje, wykresy, schematy itp.), a także symbole PCS, czyli znaki graficzne obrazujące pojęcia (wspierające osoby z trudnościami w komunikowaniu się w rozumieniu treści i uczestnictwie w procesie dydaktycznym) oraz nagrania video w polskim języku migowym (PJM).

Materiały są dostępne w strefie dla zalogowanych Systemu Informacji Oświatowej pod adresem: https://strefasio.men.gov.pl/login. Po zalogowaniu się należy wybrać zakładkę „Adaptacje” i zaakceptować regulamin.

Źródło:

Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.men.gov.pl

Źródło:

 

Monika Fidler, redaktor Portalu Oświatowego: www.portaloswiatowy.pl
Dodano: 19 września 2017

Autor: Monika Fidler

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel