Egzamin gimnazjalny 2017

Dodano: 19 czerwca 2017
Egzamin gimnazjalny 2017

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki tegorocznego egzaminu gimnazjalnego. Najlepiej egzamin napisali uczniowie z województwa mazowieckiego oraz małopolskiego.

Wyniki ogólnokrajowe to średnio 59 proc. punktów z historii, 69 proc. z języka polskiego, 52 proc. z zakresu przedmiotów przyrodniczych, 47 proc. z matematyki oraz 67 proc. z języka angielskiego na poziomie podstawowym.

Z czym uczniowie poradzili sobie najlepiej?

Wyniki egzaminu pokazują, że uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniem z języka polskiego, które sprawdzało umiejętność odbioru tekstu kultury i wykorzystanie zawartych w nim informacji. Z matematyki natomiast uczniowie wykazali się umiejętnością opisywania za pomocą wyrażeń algebraicznych związków między różnymi wielkościami. Gimnazjaliści przystępujący do egzaminu z języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego na poziomie podstawowym najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem zadań z zakresu rozumienia ze słuchu. Na poziomie rozszerzonym najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi rozumienie tekstów pisanych.

Najbardziej problematyczne…

W części humanistycznej z języka polskiego trudność sprawiło uczniom między innymi zadanie sprawdzające funkcjonalne wykorzystanie wiadomości z zakresu świadomości językowej. Z matematyki najtrudniejsze okazało się zadanie geometryczne, wymagające analizy informacji zawartych w jego treści oraz skorzystania z własności kątów wierzchołkowych i przyległych. W części egzaminu z języka angielskiego, hiszpańskiego oraz włoskiego największą trudność sprawiły zadania sprawdzające rozumienie tekstów pisanych.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników tegorocznego egzaminu gimnazjalnego będą dostępne w sprawozdaniu, które zostanie opublikowane na stronie internetowej CKE 21 sierpnia.

Więcej informacji na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – www.cke.edu.pl

Opracowanie: Redakcja

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel