Plakat edukacyjny przedstawiający najważniejsze konsekwencje zbyt wczesnego i nadmiernego korzystania ze smartfonów przez dzieci. Zawiera konkretne informacje o negatywnym wpływie ekranów na rozwój emocjonalny, poznawczy i motoryczny dziecka – m.in. zaburzenia koncentracji, trudności z zasypianiem, opóźnienie rozwoju mowy i problemy z wyciszeniem się. Zawiera również wytyczne dotyczące maksymalnego czasu korzystania z urządzeń elektronicznych przez dzieci w wieku 0–5 lat. Może być wykorzystany jako materiał uzupełniający do konsultacji, zebrań z rodzicami oraz kampanii informacyjnych o zdrowym rozwoju dzieci.
Wykorzystaj również:
Uniknięcie sięgania po nowoczesne technologie przez uczniów jest nieuniknione. Nauczyciele zamiast zakazywać korzystania z nich, powinni zastanowić się – jak można wykorzystać smartfon aby wspierać efektywne uczenie się? Należy pamiętać, że wykorzystanie technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK), jeżeli przebiega prawidłowo, podnosi efektywność i zwiększa skuteczność zajęć.
Jaką rolę smartfony odgrywają w edukacji? Czy można w efektywny sposób wykorzystywać je na lekcjach? Jak wprowadzić i egzekwować jasne zasady korzystania z nich w szkołach? Jakiego wsparcia mogłyby potrzebować placówki edukacyjne? Odpowiedzi m.in. na te pytania poszukują uczestnicy projektu partycypacyjnego “Smartfony w szkole. Ustalamy reguły gry".
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.