Poradnia psychologiczno-pedagogiczna powinna przekazać dokumentację ucznia do innej poradni, jeżeli sama stała się niewłaściwa do udzielania pomocy dziecku. W praktyce zdarza się, że rodzice wysyłają maila z prośbą o przesłanie dokumentów do innej poradni i oczekują, że sprawa zostanie załatwiona bez zwłoki. Czy faktycznie tak będzie? Sprawdź, jakie wymogi powinny spełniać takie wnioski i czy konieczne jest korzystanie ze skrzynki ePUAP?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
W przypadku gdy poradnia psychologiczno-pedagogiczna, w tym poradnia specjalistyczna, stała się niewłaściwa do udzielania pomocy dziecku, w szczególności w związku ze zmianą terenu działania poradni lub zmianą miejsca zamieszkania dziecka, dyrektor poradni, na wniosek rodziców dziecka, niezwłocznie przekazuje poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, właściwej do udzielania pomocy dziecku, indywidualną teczkę zawierającą dokumentację badań i czynności uzupełniających. Pobierz wzór wniosku o przekazanie dokumentacji do innej poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Przeczytaj również:
Sąd może zobowiązać szkołę do przekazania dokumentacji dotyczącej ucznia odpowiedniej instytucji. Oznacza to, że na wniosek sądu dyrektor szkoły będzie musiał wydać wskazane dokumenty. Przed przekazaniem dokumentów należy jednak upewnić się, czy wezwanie dotyczy oryginałów czy kopii. Dowiedz się na jakiej podstawie placówka oświatowa może zostać zobligowana do przekazania dokumentacji przebiegu nauczania, wychowania i opieki.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.