Do końca sierpnia zostaną przeprowadzone egzaminy nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Warto już teraz zastanowić się, jakiej odpowiedzi udzielić na najczęściej pojawiające się pytania. Rzetelne przygotowanie zmniejszy stres i sprawi, że sam egzamin przebiegnie w atmosferze sukcesu.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Przeczytaj również:
Pobierz przykładowy plan rozwoju zawodowego psychologa szkolnego w szkole podstawowej, ubiegającego się o stopień nauczyciela mianowanego.
Pobierz wzór informacji o otwarciu stażu na stopień nauczyciela mianowanego_dyplomowanego.
Pobierz wzór wniosku o otwarcie stażu na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.
Pobierz wzór wniosku o przerwanie stażu na stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.
Pobierz wzór protokołu z posiedzenia komisji egzaminacyjnej na stopień nauczyciela mianowanego.
Pobierz wzór umowy z ekspertem do udziału w komisji na stopień nauczyciela mianowanego.
Pobierz wzór zaświadczenia o zdaniu egzaminu na stopień nauczyciela mianowanego.
Także w procedurze awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego, od 1 września 2019 r. zaszły pewne zmiany. Jeżeli planujesz otworzyć staż na ten stopień lub jesteś w jego trakcie koniecznie sprawdź, jakie są kolejne czynności i terminy ich realizacji po zmianie przepisów.
Odbycie stażu na kolejny stopień awansu zawodowego to dopiero pierwszy etap drogi do uzyskania kolejnego stopnia awansu nauczyciela. Kolejne kroki to przygotowanie sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego, uzyskanie oceny dorobku zawodowego i rozmowa lub egzamin przeprowadzone przez odpowiednie komisje. Sprawdź, jakie działania musisz podjąć w roku 2020, aby cała procedura zakończyła się uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego.
Staż na drugi stopień awansu zawodowego (nauczyciel mianowany) trwa 2 lata i 9 miesięcy i kończy się egzaminem przed komisją. Sam awans przebiega na podobnych zasadach co staż na nauczyciela kontraktowego, dlatego w tym raporcie zwracamy uwagę tylko na występujące różnice. Przedstawiamy także listę 79 przykładowych pytań, jakie może zadać komisja egzaminacyjna.
Spis treści:
Autorzy: MICHAŁ KOWALSKI, WANDA PAKULNIEWICZ
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.