Ćwiczenie wspierające rozwój fizyczny dziecka w obszarze motoryki małej.
Diagnoza przedszkolna. Rozwijanie myślenia przestrzennego i sprawności percepcyjnej, rozwijanie inteligencji logiczno-matematycznej. Zadanie dziecka polega na wycięciu i ułożeniu nowego kształtu.
Karty dla dzieci przedszkolnych oraz dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Ćwiczenie motoryki małej. Zabawa sprawdza się na zajęciach integracji sensorycznej. Dziecko wypełnia obrazki misia, królika i kota plasteliną.
Karty dla dzieci przedszkolnych oraz w trudniejszej wersji dla uczniów klas 1–3 szkół podstawowych. Ćwiczenie motoryki małej. Zabawa sprawdza się na zajęciach integracji sensorycznej. W łatwiejszej wersji ćwiczenia dziecko po prostu wypełnia kształty liścia, winogrona i kwiatka plasteliną. W trudniejszej próbujemy zachęcić je do cieniowania plasteliną, tworzenia fantazyjnych kształtów, kropek, szlaczków itp.
Jeśli w szkole masz uczniów, którzy nie byli diagnozowani w poradni psychologiczno-pedagogicznej, ale podejrzewasz u nich problemy, możesz wykorzystać prosty test. Wyniki dadzą podstawę do przeprowadzenia rozmów z rodzicami i dalszego diagnozowania ucznia. Test jest odpowiedni dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas 1–3.
Karta dla starszych dzieci przedszkolnych i uczniów klas 1 szkoły podstawowej. Ćwiczenie motoryki małej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.
Ćwiczenie sprawności manualnej. Dziecko przeplata sznurki przez dziurki w obrazkach.
Zestaw pięciu kolorowanek o tematyce zimowej. Kolorowanki to doskonałe ćwiczenie wspierające rozwój sprawności dziecka. W czasie pracy kredką dziecko odbywa trening motoryki małej. Oprócz tego ćwiczy koordynację oko-ręka, która jest niezbędna do wykonywania codziennych czynności.
Grafomotoryka, labirynt. Usprawnianie motoryki małej, orientacji przestrzennej, koordynacji wzrokowo-ruchowej.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.