Pobierz edytowalny załącznik nr 10 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych – orzeczenie o odmowie uchylenia orzeczenia o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.
Przeczytaj również:
Pobierz edytowalny załącznik nr 6 do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznych – orzeczenie o braku potrzeby indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego.
W roku szkolnym 2021/2022 indywidualne obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne i indywidualne nauczania będzie można prowadzić zdalnie.
Czy dla dziecka, które posiada orzeczenie o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego, należy przygotować IPET? To często zadawane pytanie, a wątpliwości związane są głównie z tym, że takie dziecko nie jest dzieckiem niepełnosprawnym. Sprawdzamy zatem przepisy.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Jedną z form dostosowania działań przedszkola do potrzeb dziecka jest indywidualne przygotowanie przedszkolne, organizowane na podstawie orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Poznaj obowiązki nauczycieli w zakresie umożliwiania dziecku integracji ze środowiskiem przedszkolnym.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.