Frekwencja na zajęciach stanowi jeden z czynników branych pod uwagę podczas klasyfikacji ucznia. Czy tak samo jest w odniesieniu do uczniów z niepełnosprawnością intelektualną, którzy realizują odrębną podstawę programową? Sprawdź czy frekwencja na zajęciach ma wpływ na klasyfikację uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.
Z artykuły dowiesz się m.in.:
Złożenie w szkole orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego nakłada na dyrektora szereg obowiązków. Jednym z kluczowych zadań dla nauczycieli jest przeprowadzenie WOPFU i opracowanie IPET. Jak to zrobić, jeżeli od dnia złożenia orzeczenia uczeń jest nieobecny z powodu choroby? Czy dla ucznia z niską frekwencją trzeba przygotować wielospecjalistyczną ocenę funkcjonowania oraz indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny?
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Częste choroby dziecka i wynikające z nich liczne nieobecności na zajęciach przedszkolnych, a także nieuczestniczenie w zdalnym realizowaniu podstawy programowej może skutkować brakiem gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole podstawowej. Sprawdź, co może zrobić przedszkole, jeżeli nauczyciele obawiają się, że dziecko nie jest gotowe do rozpoczęcia edukacji szkolnej. Dowiedz się, kto i jak odracza obowiązek szkolny.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.