Dyrektor szkoły może podjąć decyzję o ustaleniu dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w innych terminach niż ustalono we wrześniu.
W związku z sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa i przesunięciem egzaminów, resort edukacji podjął decyzję o umożliwieniu zmiany terminów, w których w szkole ustalone będą dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Sprawdź, jaki jest zakres swobody dyrektora i czy istnieje możliwość ustalenia takich dni w terminach, na które nie przypadają egzaminy.
W tym roku w szkołach zimowa przerwa świąteczna trwa od 23 grudnia do 31 grudnia. Jest to okres wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów, ale nie czas wolny od pracy dla nauczycieli. Jedynie pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia są dniami wolnymi od pracy. Sprawdź, kiedy trzeba zapewnić opiekę uczniom w tym okresie.
Zimowa przerwa świąteczna trwa w szkołach od 23 do 31 grudnia br. Jest to dla uczniów czas wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. A dla nauczycieli? Sprawdzamy przepisy!
Według resortu edukacji najważniejsze sprawy na rok szkolny 2018/2019 to m.in. podwyżki dla nauczycieli, wsparcie finansowe dla samorządów, szerokopasmowy internet i multimedialne tablice w szkołach, a także nowa podstawa programowa dla kolejnych klas szkoły podstawowej i zmiany w egzaminach. Za resortem przedstawiamy podstawowe zadania i plany na najbliższy rok szkolny.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.