W indywidualnych teczkach uczniów korzystających w szkole ze specjalistycznego wsparcia gromadzi się dokumentację badań i czynności uzupełniających prowadzonych w szkole oraz indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne i programy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Dowiedz się, jakie dokładnie dokumenty należy gromadzić.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
- Jakie dokumenty są gromadzone w indywidualnej teczce ucznia posiadającego orzeczenie lub opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej?
- Na podstawie jakich przepisów prawnych szkoły są zobowiązane do prowadzenia indywidualnych teczek dla uczniów korzystających ze specjalistycznego wsparcia?
- W jaki sposób wnioski i ustalenia dotyczące pracy z uczniem mogą wpłynąć na jego rozwój i jak są dokumentowane w teczce ucznia?
- Jak rodzaj dokumentacji dotyczącej spotkań z rodzicami i pracy zespołu nauczycieli oraz specjalistów jest integralną częścią teczki ucznia?
- Dlaczego indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne oraz programy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych są kluczowymi elementami teczki ucznia?
- Jakie inne informacje i dokumenty, poza wymienionymi przepisami, mogą być zawarte w teczce ucznia, aby zapewnić kompleksowe wsparcie?
Pozostało jeszcze 69% treści
Aby zobaczyć cały artykuł, zaloguj się lub zamów dostęp.
Uzyskaj dostęp do portalu a wraz z nim:
- Dostęp do stale aktualizowanej wiedzy z zakresu prawa oświatowego.
- Wsparcie ekspertów w rozwiązywaniu indywidualnych problemów.
- Praktyczne wskazówki i porady ułatwiające codzienną pracę.
- Baza kilkuset scenariuszy i kart pracy gotowych do wydrukowania i zastosowania na zajęciach.
- Atrakcyjne materiały multimedialne – słuchowiska, webinaria i gry dydaktyczne.
Jeżeli posiadasz już konto
Zaloguj się
Autor: Marzenna Czarnocka
Dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, wykładowca kursów dla nauczycieli i kadry zarządzającej placówek oświatowych.