Współpraca terapeuty integracji sensorycznej z innymi specjalistami. Pobierz ebooka

Dodano: 5 lutego 2020
Współpraca terapeuty integracji sensorycznej z innymi specjalistami

W niektórych placówkach terapeuci zajmujący się tym samym dzieckiem mają możliwość wymiany spostrzeżeń, opracowania wspólnego planu pracy. Część osób prowadzi swój własny gabinet, wówczas współpraca z innymi specjalistami wymaga skontaktowania się z nimi w celu ustalenia możliwości współdziałania w ramach swoich zajęć. Pobierz ebooka, w którym przedstawiono możliwości współpracy terapeuty ze specjalistami oraz z placówkami edukacyjnymi.

Integracja sensoryczna to proces, w wyniku którego pojawia się właściwa reakcja organizmu na otaczające środowisko, z którego płyną bodźce do naszego mózgu (gdzie są rejestrowane, segregowane, rozpoznawane i łączone z pozostałymi).

Prawidłowy rozwój integracji sensorycznej stanowi bazę między innymi dla koordynacji ciała, ruchu, postawy, emocji czy uczenia się. W przypadku dzieci z zaburzeniami integracji istotne jest odpowiednie zorganizowanie otaczającego ich środowiska, więc warto przekazać wskazówki do placówek oświatowych, do których uczęszcza dziecko. W publikacji przedstawione zostaną możliwości współpracy z różnymi specjalistami oraz z placówkami edukacyjnymi.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel