W 2021 r. egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony w maju

Dodano: 11 sierpnia 2020
Egzamin ósmoklasisty 2021

We wtorek 11 sierpnia 2020 r. Minister Edukacji Narodowej poinformował, że w 2021 roku egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony pod koniec maja. Zdaniem MEN oraz CKE zmobilizuje to uczniów do systematycznej nauki do końca roku szkolnego.

W opublikowanym w mediach społecznościowych wystąpieniu Minister Edukacji Narodowej poinformował, że przyszłoroczny egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony pod koniec maja.

Przesunięcie terminu egzaminu o miesiąc spowoduje również przesunięcie terminu rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, jednak nie uniemożliwi przeprowadzenia także rekrutacji uzupełniającej.

Decyzja MEN i CKE to odpowiedź na zgłaszany przez dyrektorów szkół podstawowych, którzy zwrócili uwagę na to, że przeprowadzenie egzaminu pod koniec kwietnia demobilizuje uczniów, którzy po egzaminie nie przykładają się do nauki.

Źródło:  Facebook Ministerstwo Edukacji Narodowej (wystąpienie Ministra Edukacji Narodowej z 11 sierpnia 2020 r.).

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel