Trudny rodzic w szkole – zapraszamy na szkolenie

Dodano: 11 stycznia 2019
Trudny rodzic w szkole - szkolenie

Serdecznie zapraszamy na szkolenie „Trudny” rodzic - rozwiązywanie konfliktów z rodzicami i zachęcanie go do współpracy ze szkołą. Praktyczne wskazówki i ćwiczenia pozwolą podwyższyć poziom kompetencji w zakresie współpracy z rodzicami w trzech aspektach: wiedzy, umiejętności i postaw. Osoba uczestnicząca w szkoleniu zyska narzędzia służące asertywnej komunikacji.

Cele szkolenia:

  • Zapoznanie słuchaczy z praktyczną stroną radzenia sobie z konfliktem związanym z rodzicami, sposobami radzenia sobie w sytuacji konfliktowej.
  • Poznanie praktycznych metod pracy z emocjami, tak by łagodzić konflikt i deeskalować agresję pojawiającą się w sytuacji pozornie sprzecznych interesów.
  • Podnoszenie motywacji nauczycieli do inicjowania kontaktów z rodzicami trudnych uczniów.
  • Ograniczenie barier we współpracy z rodzicami, tak aby współpraca z rodzicami  w szkole mogła odbywać się w sposób otwarty, sprawnie i bez komplikacji.

Szkolenie odbędzie się 23 stycznia 2019 r. w Warszawie, a poprowadzi je Dominika Dziedzińska – pedagog-praktyk, nauczyciel mianowany. Autorytet w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Konsultantka rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorka bajek dla dzieci o wartościach. Absolwentka Szkoły Trenerów. Obecnie prowadzi liczne szkolenia, treningi oraz konsultacje indywidualne z zakresu szeroko pojętych umiejętności miękkich oraz cyberprzemocy. Trener kompetencji rodzicielskich. Podczas zajęć angażuje bez reszty uczestników ciekawymi ćwiczeniami. Jej szkolenia zapewniają wysoki poziom merytoryczny, przede wszystkim nakierowane są na aspekt praktyczności – w duchu ukończonej Akademii Profesjonalnego Nauczyciela. Dodatkowo posiadane przez nią doświadczenie korporacyjne pomaga w kontaktach z zapracowanym rodzicem. Poza życiem zawodowym społeczniczka, zaangażowana w życie lokalnej społeczności.

Szczegółowy program szkolenia oraz informacje organizacyjne znajdują się tutaj>>

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel