Dzień Nowych Technologii w Edukacji

Dodano: 4 marca 2020
Dzień Nowych Technologii w Edukacji

MEN zaprasza szkoły, przedszkola i placówki edukacyjne do udziału w Dniu Nowych Technologii w Edukacji, który odbędzie się 20 marca 2020 r. Celem inicjatywy jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią. Zgłoszenia zaplanowanych inicjatyw będą przyjmowane do 16 marca 2020.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zorganizowania Dnia Nowych Technologii w Edukacji (DNTE) w każdej szkole, placówce oświatowej czy przedszkolu. Mogą to być zajęcia, warsztaty, prezentacje multimedialne, gry, zabawy, projekcje filmów, spotkania z ciekawymi osobami, a także pokazowe lekcje dla dzieci i dorosłych.

Zaplanowane inicjatywy w ramach DNTE można zgłaszać  inicjatyw w ramach DNTE do 16 marca 2020 r.  przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja.

Konkurs na najlepsze wydarzenia

Wszyscy, którzy zarejestrują swoje aktywności przez formularz zgłoszeniowy w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepsze wydarzenie. Najciekawsze pomysły zostaną wyróżnione nagrodami rzeczowymi.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 17 marca 2020 r.

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się w regulaminie wydarzenia. Podmioty zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu prosimy o przesyłanie zgłoszeń za pośrednictwem formularza rejestracyjnego dostępnego TUTAJ >>

Inauguracja III edycji DNTE

Ogólnopolska inauguracja III edycji Dnia Nowych Technologii w Edukacji odbędzie się 20 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu. W wydarzeniu weźmie udział Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji, w tym specjalne pokazy wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji.

DNTE jest objęty patronatem European Schoolnet. To sieć europejskich ministerstw edukacji z siedzibą w Brukseli. Jako organizacja non-profit stara się wprowadzać innowacje w nauczaniu i uczeniu się dla kluczowych interesariuszy: ministerstw edukacji, szkół, nauczycieli, badaczy i partnerów branżowych.

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel