“Daj się porwać nauce” na 17. Europejskim Kongresie Sceptyków

Dodano: 14 września 2017
Daj się porwać nauce - Kongres

Klub Sceptyków Polskich we współpracy z Czeskim Klubem Sceptyków Sisyfos mają zaszczyt zaprosić na 17 Europejski Kongres Sceptyków, który odbędzie się 22–24 września 2017 roku we Wrocławiu.

Kongres jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym co dwa lata pod merytorycznym patronatem European Council of Skeptical Organizations, w którym uczestniczą naukowcy, popularyzatorzy nauki, lekarze, dziennikarze i pasjonaci nauki. Patronat honorowy nad Kongresem objęli Prezydent Miasta Wrocławia oraz Centrum Nauki Kopernik.

2017 rok to 120. rocznica pierwszego skoku na spadochronie wykonanego przez André-Jacques Garnerin. To idealny moment aby właśnie ten rok stał się dla wszystkich sceptyków okazją do wyjścia ze strefy komfortu akademickich dysput na poczet interakcji z szeroką publicznością.

Jako nowum, proponujemy zaproszenie przedstawicieli alternatywnej sceny, aby ESC 2017 stało się tak bardzo potrzebną platformą merytorycznej dyskusji i wymiany poglądów. Dlatego też, poza tradycyjnymi wykładami i sympozjami, kongres będzie obejmował dyskusje panelowe dotyczące następujących tematów:

  • Nauka i religia
  • Sceptycznie o psychologii
  • GMO
  • Nauka, Pseudonauka i Media
  • Edukacja i krytyczne myślenie
  • Badanie zjawisk paranormalnych
  • Egzorcyzmy i nauka

Częścią Kongresu będzie wydarzenie „Daj się porwać nauce! – krytyczne myślenie dla każdego” - otwarte dla szerokiej publiczności wykłady i warsztaty.

Udział w wydarzeniu „Daj się porwać nauce!” jest bezpłatny, konieczne jest jedynie potwierdzenie udziału w poszczególnych wykładach lub warsztatach.

Szczegóły i zapisy:

Tematyka

Sprawdź inne nasze serwisy
Karta Nauczyciela od A do Z Poradnik Dyrektora Szkoły Nadzór nad działalnością szkoły Kwadrans dla dyrektora szkoły Zarządzanie przedszkolem Portal BHP Ochrona danych osobowych
wiper-pixel