Poradnia psychologiczno-pedagogiczna wydaje jeden oryginał orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Czy szkoła może pobrać go od rodziców? Niektórzy rodzice uważają, że oryginał orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego jest dla nich, a szkoła powinna sporządzić dla siebie kopię. Sprawdź, czy szkoła ma prawo pobrać od rodziców oryginał orzeczenia wydanego przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Zakres nowych zadań poradni w związku z wydawaniem opinii i orzeczeń wynika z zamiaru uwzględnienia jak najpełniejszej realizacji potrzeb dziecka lub ucznia, a także zapewnienia możliwości dostosowania form wychowania przedszkolnego i form kształcenia oraz działań w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka do aktualnych możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży.
W nowych przepisach określono wzory orzeczeń i opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju oraz orzeczeń o braku potrzeby i odmowie uchylenia danego orzeczenia. Poza tym dodano możliwość wydania nowego orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych w razie: zmiany okoliczności stanowiących podstawę wydania poprzedniego orzeczenia, potrzeby zmiany zaleceń wskazanych w poprzednim orzeczeniu, potrzeby zmiany okresu, na jaki zostało wydane poprzednie orzeczenie.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.