Nawet półtorej godziny dziennie spędzają przed telewizorem dzieci w wieku 2−6 lat. W starszym wieku uwaga dzieci i młodzieży przekierowuje się zwykle na komputer i Internet. Nie oznacza to jednak, że przestają korzystać z telewizora. Często natomiast rodzice nie zauważają zapatrzenia w telewizyjny ekran, kiedy widzą, że dziecko w końcu oderwało się od komputera. Warto porozmawiać z uczniami na temat telewizji i zagrożeń związanych z nadmiernego czasu spędzanego przed szklanym ekranem.
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych pojawił się problem z przekazaniem uczniom klas maturalnych liceum i ich rodzicom informacji o zagrożeniu oceną niedostateczną, część nauczycieli jeszcze takich zagrożeń nie wystawiła. Sprawdź czy w zaistniałej sytuacji nauczyciele mogą wystawić takie zagrożenia i czy szkoła może np. drogą korespondencyjną przekazać o tym informację do zainteresowanych osób?
W ostatnim czasie uwagę zwraca zjawisko zwane patostreamingiem, które jest szczególnie niebezpieczne dla młodych użytkowników sieci. Sprawa stała się na tyle poważna, że walkę z tego typu treściami online podjął Rzecznik Praw Obywatelskich. Czym są patotreści i dlaczego zagrażają dzieciom i młodzieży? Przeczytaj artykuł i zastanów się – czy Twoi uczniowie rozmawiają o wymienionych w nim twórcach?
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.