Przystępując do układania planu lekcji na nowe półrocze warto pamiętać o wymaganiach higienicznych i zdrowotnych dotyczących higieny procesów nauczania. Trzeba mieć bowiem świadomość, że plan lekcji może być przedmiotem zainteresowania sanepidu. Inspektorzy, w razie stwierdzenia nieprawidłowości, mogą wydać zalecenia do planu lekcji. Sprawdź szczegóły.
Z artykułu dowiesz się m.in.:
Dla uczniów z niepełnosprawnością, którzy posiadają orzeczenie, szkoła organizuje co najmniej dwie godziny zajęć rewalidacyjnych tygodniowo. O tym, jakie są to zajęcia, rozstrzyga treść orzeczenia. W orzeczeniu nie ma jednak informacji, ile godzin można realizować tego samego dnia. Czy możliwe jest, aby uczeń oprócz lekcji w swojej klasie, jednego dnia realizował tygodniowy wymiar godzin rewalidacji? Sprawdź, czy plan zajęć edukacyjnych ucznia z niepełnosprawnością może przewidywać dwie godziny zajęć rewalidacyjnych dziennie.
Przeczytaj również:
Dyrektorzy szkół, którzy chcą, aby w okresie od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. w ich szkołach organizowane były zajęcia wspomagające, muszą do 25 czerwca 2021 r. złożyć do właściwego wójta, burmistrza lub prezydenta miasta odpowiednią informację. Przeczytaj artykuł omawiający przepisy rozporządzenia wprowadzającego zajęcia wspomagające dla uczniów. Dowiesz się, jakie czynności podjąć, aby zorganizować i prowadzić je w szkole.
Przepisy nie wymagają formalnej zgody rodzica na organizację zajęć indywidualnie lub w grupie do 5 uczniów. Jednak ważny jest aktywny udział rodziców w organizacji odpowiedniej dla dziecka formy pomocy.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.