Szkoła średnia to okres buntu i dojrzewania. Dziewczyny stają się kobietami i widać to po ich zachowaniu. Nie chcemy jednak skupiać się na tej sferze, a na ich ubiorze. W nim także jest to zauważalne i to niemal na pierwszy rzut oka. Jak się zatem ubierają maturzystki? Na co lubią stawiać? Sprawdźmy to.
Ostatnie lata nie są łaskawe dla uczniów przygotowujących się do wejścia w dorosłość. Blisko dwa lata zdalnego nauczania, konflikt zbrojny za wschodnią granicą nie pozostają obojętne dla ich kondycji psychicznej. Zachęcamy do skorzystania z kolejnego scenariusza zajęć poświęconemu kontrolowaniu stresu. Materiał będzie przydatny nie tylko w pracy z najstarszymi uczniami, jednak wydaje się, że właśnie oni potrzebują największego wsparcia w pracy nad radzeniem sobie ze stresem.
Wykorzystaj również:
Scenariusz zajęć Zadbaj o siebie to kontynuacja zajęć poświęconych radzeniu sobie ze stresem przez uczniów przygotowujących się do matury lub egzaminów zawodowych. W czasie zajęć uczniowie nie tylko poszerzą swoją wiedzę na temat stresu, jego źródeł, objawów i skutków. Dowiedzą się również, jak dbać o siebie (Self Care) i w jaki sposób niwelować jego objawy.
Zajęcia warto przeprowadzić po zajęciach:
Zbliżające się egzaminy zawodowe lub matura, wybór ścieżki życiowej, studiów lub pracy… Rozwojowe i społeczne wyzwania stające na drodze młodych ludzi generują duży stres. Na ścieżce do egzaminu dojrzałości proponuję przeprowadzenie cyklu zajęć wspierających uczniów w oswojeniu stresu i radzeniu sobie z nim. Zachęcam do wykorzystania scenariusza zajęć zajęć dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych.
Kolejnymi zajęciami powinny być:
Ostatni rok szkoły średniej to zdecydowanie jeden z najbardziej stresujących etapów w edukacji młodego człowieka. Uczniowie muszą nie tylko przygotować się do matury, ale stoją również przed licznymi wyborami, rzutującymi na ich dalsze życie. Chociaż te decyzje muszą podejmować samodzielnie, to zdecydowanie potrzebują wsparcia ze strony osób starszych. Dlatego ważną rolę w życiu maturzystów odgrywają nauczyciele i rodzice lub opiekunowie. Artykuł zawiera wskazówki, jak udzielać takiego wsparcia i czego zdecydowanie unikać.
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.