Opracowanie i wdrożenie procedury postępowania w przypadku przemocy i agresji fizycznej jest nie tylko istotne dla bezpieczeństwa uczniów, ale również dla budowania zdrowego i bezpiecznego środowiska szkolnego, w którym wszyscy czują się chronieni i wspierani. Pobierz procedurę postępowania w przypadku występowania przemocy i agresji fizycznej w szkole. Skorzystaj również z infografiki zawierającej kluczowe informacje.
Pobierz również:
Uczeń lub jego rodzice mają możliwość skierowania do dyrektora szkoły zastrzeżeń w przypadku przekonania, że ocena roczna klasyfikacyjna zachowania została ustalona w sposób sprzeczny z obowiązującymi przepisami dotyczącymi sposobu jej wyznaczania. Sprawdź, jak krok po kroku wygląda rozpatrywanie zastrzeżeń do oceny zachowania.
Pobierz infografikę, na której przystępny i graficzny sposób przedstawione zostały kluczowe informacje na temat innowacji pedagogicznej, jej rodzajów, regulacji prawnych oraz procedur związanych z jej zatwierdzaniem.
Przeczytaj również:
Zapraszamy do zapoznania się z infografiką dotyczącą wykorzystania analizy SWOT w kontekście pracy nauczyciela. Analiza SWOT to narzędzie, które pozwala dokładnie zidentyfikować mocne oraz słabe strony, wykorzystać istniejące szanse rozwojowe i skutecznie przeciwdziałać potencjalnym zagrożeniom w dziedzinie edukacji. Pobierz bezpłatnie materiał w celu dalszego doskonalenia profesjonalnych kompetencji pedagogicznych.
Przeczytaj artykuł:
Pobierz infografikę, która zawiera podstawowe informacje na temat dokumentów prowadzonych przez nauczyciela wspomagającego.
Wprowadzenie procedury postępowania w przypadku agresji słownej daje szkole jasne i spójne wytyczne dotyczące reagowania na takie sytuacje. Sprzyja to utrzymaniu bezpiecznego i wspierającego środowiska szkolnego. Pobierz procedurę postępowania w przypadku występowania agresji słownej w szkole. Skorzystaj również z infografiki zawierającej kluczowe informacje.
Uczniowie coraz częściej, pod wpływem informacji czerpanych z internetu, zauważają u siebie niepokojące objawy zaburzeń psychicznych. Jedni wprost zgłaszają potrzebę poddania się diagnozie, inni wstydzą się przyznać do własnych podejrzeń. Pobierz plakat do powieszenia w szkole – patrzący na niego uczniowie poznają szanse i zagrożenia związane z próbami poddawania się autodiagnozie oraz dowiedzą, gdzie mogą prosić o pomoc.
Podczas egzaminu ósmoklasisty uczniowie z Ukrainy mogą korzystać ze specjalnych dostosowań. Pobierz infografikę z informacjami o tych dostosowaniach. Więcej na ten temat w artykule: Egzamin ósmoklasisty dla ucznia uchodźcy z Ukrainy.
Nietrzeźwy opiekun stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia dziecka. Czy można po zajęciach szkolnych oddać dziecko pod opiekę nietrzeźwemu rodzicowi? Nigdy nie wolno tego robić! Pobierz infografikę z procedurą postępowania w przypadku, gdy nietrzeźwy rodzic zgłasza się po dziecko.
Czym różni się odroczenie spełniania obowiązku szkolnego w przypadku dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i dzieci, które takiego orzeczenia nie mają? Kto decyduje o odroczeniu i jakie dokumenty muszą przygotować rodzice? Sprawdź na infografice!
© ePedagogika.pl - Portal dla pedagogów i wychowawców z pasją.